Arabba - Marmolada - Consultour - specialista na Itálii

Arabba - Marmolada

mapka
MARMOLADA

SKIMAPA MARMOLADA ve vysokém rozlišení

Marmolada - královna Dolomit, vládne se svými 3.342 m nad Rocca Pietore a nad celým údolím, které se táhne až k Malga Ciapele. Toto malé údolí se nachází na rozhraní Benátska a Trentina a nejlépe přístupné je z jihu přes Vittorio Veneto, Belluno Alleghe. Marmolada nenabízí mnoho zábavy mimo sjezdovky a proto je ideální pro ty, kdo hledají “jen“ drsnou krásu hor a vřelé přijetí. Lyžařská oblast Arabba - Marmolada - Malga Ciapela v komplexu Dolomiti Superski prošla v posledních letech výrazným vývojem a dnes je považována za jednu z těch nejzajímavějších.

Arabba (1 600 m) na známém okruhu Sella Ronda (velmi dobré terénní možnosti pro střední i zdatné lyžaře), uspokojí jak začátečníky, tak i náročné.

Malga Ciapela je zase výchozím místem na Marmoladu i na vleky, které se napojují na Arabbu a na Sella Ronda. Ideálni pro lyžaře, kterým vyhovují volné terény mimo sjezdové tratě. Přepravní kapacita je 41 000 lyž./hod.

Rocca Pietore je nejdůležitějším střediskem celé oblasti Marmolada a najdete zde vše potřebné od obchodů a lékaře, přes informační středisko až po restaurace a kavárny.

Hlavním lákadlem celé oblasti Marmolada však zůstává krása okolní přírody s některými zajímavostmi jako například kaňon Serrai ve vesnici Sottoguda, hlubokým průsmykem mezi skalami (dlouhým 2 km), který se dá projít pěšky. V zimě nabízí Marmolada možnost lezení po ledopádech. Výhodou je také blízkost Civetty, další lyžařské oblasti v Dolomiti Superski.

Sella Ronda je určitě nejvíce fascinující lyžařský okruh v celých italských Alpách. Provede Vás čtyřmi oblastmi Dolomiti Superski: Val di Fassa/Carezza, Arabba/Marmolada, Alta Badia(10 km černých, 65 km červených, 55 km modrých tratí) a Val Gardena (18km černých, 105 km červených, 52 km modrých tratí). Na cestu je možné se vydat ve směru hodinových ručiček (po oranžové - 42 km tratí, 4 kabiny, 6 sedaček,1 vlek) nebo po zcela jiných sjezdovkách v opačném směru (zelené značky - 39 km tratí, 2 kabiny, 10 sedaček, 3 vleky). Je vhodný i pro středně zdatné lyžaře. Celkově se nabízí více variant sjezdových tratí, od závodních tratí ve Val Gardeně a Arabbě až po skialpinistické tratě Sass Pordoi (2950 m.n.m). K tomu, abyste se mohli na tento okruh vydat, je třeba skipas Dolomiti Superski. (Doporučuje se vyrazit ráno co nejdříve, protože vleky se zavírají mezi 16.00-16.30). Náročnější by si neměli nechat ujít sjezdovky jako Sasslong - S. Cristina di Val Gardena a Gran Risa - La Villa in Alta Badia využívané i pro Světový pohár nebo další černé sjezdovky jako Ciampinoi - Selva Gardena a Fodoma a Porta Dos - Arabba.


GIRO DELLA GRANDE GUERRA = Okruh první světové války

Tento lyžařský okruh vede kolem Col di Lana, který je symbolem a svědkem krutých bitev za 1. světové války. Vede kolem mnoha vojenských stanovišť a průchodů s nádherným výhledem. 40-ti kilometrový výlet je vhodný i pro středně zdatné lyžaře a je možno jej absolvovat jak ve směru hodinových ručiček (fialové značky), tak i v opačném směru (po modré), ale určitě ta více fascinující a zároveň náročnější je druhá varianta. Muzeum 1. velké války (1915- 1918) naleznete v 2.950 m ve stanici lanovky Serauta.

Nadm. výška 1162m - 3 269m
Cesta Praha – Marmolada (680 km):
Trasa Praha - Marmolada je následující: Praha -Brennero - Odbočka z dálnice Bressanone - Brunico - Corvara - Passo Campilongo - Malga Ciapela/Marmolada.
Vzdálenosti do okolních středisek v rámci destinace Marmolada
Malga Ciapela (Marmolada) - Arabba - 25 km
M.C. - Civetta (skiareál) - 13 km
M.C. -Canazei - 13 km
M.C. - Passo Fedaia - 6 km
M.C. - Rocca Pietore (směr Alleghe) -4 km
M.C. - Saviner di Caprile (směr Alleghe) - 7 km


ARABBA

SKIMAPA ARABBA ve vysokém rozlišení


Lyžařské středisko Arabba je se 63 km sjezdovek a 27 moderními vleky jedním z nejznámějších středisek Dolomiti Superski. Arabba spadá i do lyžařské stezky Sella Ronda, která spojuje Passo Campolongo, Gardena, Sella a Passo Pordoi. Malebné městečko Arabba, v jazyce ladin řečené „Reba“, ležící na úpatí masivu Sella, Pordoi a Campolongo, je perfektně umístěné v jedné z nejúžasnějších lyžařských oblastí na světě, Sellaronda. Díky své poloze v srdci Dolomit v nadmořské výšce 1602 m.n.m. je jedním z nejideálnějších míst k prožití nezapomenutelné zimní i letní dovolené. Areál zahrnuje střediska Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta.

Lyžování ve Marmolada. Lyžování Arabba. Apartmány Marmolada. Apartmány Arabba. Apartmány Sella Ronda. Lyžování Sella Ronda 2022. Marmolada-Arabba apartmány. Marmolada lyže 2022. Arabba lyže 2022/2023. Marmolada ubytování. Arabba ubytování. Hotely Marmolada. Hotely Arabba. Skipasy Marmolada 2022. Skipasy Arabba 2022. Skipasy Sella Ronda 2022/23.
Hotel Villa Eden *** - Rocca Pietore
od 02.07.2022 - 4,5,6,7,8 dní
strava: snídaně ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 3 900 Kč

Menší hotel s příjemnou rodinnou atmosférou a možností relaxace ve wellness centru. Vybavení a služby: 18 pokojů, recepce, bar, restaurace, společenská místnost s krbem, sejf, parkoviště, wellness centrum…

Hotel Portavescovo *** - Arabba
od 02.07.2022 - 4,5,6,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 6 000 Kč

Hotel se nachází v centru Arabby - mezinárodního střediska v srdci Dolomit. Je na skvělém místě nedaleko vleků. Vybavení a služby: recepce, restaurace a bar, piano bar, taverna, společenská místnost s…

Hotel Garni Bellavista *** - Arabba
  • Sauna
od 03.12.2022 - 4,5,6,8 dní
strava: snídaně ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 3 600 Kč

Tento hotel se nachází nad centrem vesničky Arabba a mimo jiné nabízí svým hostům překrásný výhled na údolí. Vybavení a služby: recepce, společenská místnost s TV, * sauna, parkoviště, lyžárna - hosté…PHOTO ARCHIVE: TOURIST BOARD MARMOLADA