Arabba - Marmolada - Consultour - specialista na Itálii

Arabba - Marmolada

mapka
MARMOLADA

SKIMAPA MARMOLADA ve vysokém rozlišení

Marmolada - královna Dolomit, vládne se svými 3.342 m nad Rocca Pietore a nad celým údolím, které se táhne až k Malga Ciapele. Toto malé údolí se nachází na rozhraní Benátska a Trentina a nejlépe přístupné je z jihu přes Vittorio Veneto, Belluno Alleghe. Marmolada nenabízí mnoho zábavy mimo sjezdovky a proto je ideální pro ty, kdo hledají “jen“ drsnou krásu hor a vřelé přijetí. Lyžařská oblast Arabba - Marmolada - Malga Ciapela v komplexu Dolomiti Superski prošla v posledních letech výrazným vývojem a dnes je považována za jednu z těch nejzajímavějších.

Arabba (1 600 m) na známém okruhu Sella Ronda (velmi dobré terénní možnosti pro střední i zdatné lyžaře), uspokojí jak začátečníky, tak i náročné.

Malga Ciapela je zase výchozím místem na Marmoladu i na vleky, které se napojují na Arabbu a na Sella Ronda. Ideálni pro lyžaře, kterým vyhovují volné terény mimo sjezdové tratě. Přepravní kapacita je 41 000 lyž./hod.

Rocca Pietore je nejdůležitějším střediskem celé oblasti Marmolada a najdete zde vše potřebné od obchodů a lékaře, přes informační středisko až po restaurace a kavárny.

Hlavním lákadlem celé oblasti Marmolada však zůstává krása okolní přírody s některými zajímavostmi jako například kaňon Serrai ve vesnici Sottoguda, hlubokým průsmykem mezi skalami (dlouhým 2 km), který se dá projít pěšky. V zimě nabízí Marmolada možnost lezení po ledopádech. Výhodou je také blízkost Civetty, další lyžařské oblasti v Dolomiti Superski.

Sella Ronda je určitě nejvíce fascinující lyžařský okruh v celých italských Alpách. Provede Vás čtyřmi oblastmi Dolomiti Superski: Val di Fassa/Carezza, Arabba/Marmolada, Alta Badia(10 km černých, 65 km červených, 55 km modrých tratí) a Val Gardena (18km černých, 105 km červených, 52 km modrých tratí). Na cestu je možné se vydat ve směru hodinových ručiček (po oranžové - 42 km tratí, 4 kabiny, 6 sedaček,1 vlek) nebo po zcela jiných sjezdovkách v opačném směru (zelené značky - 39 km tratí, 2 kabiny, 10 sedaček, 3 vleky). Je vhodný i pro středně zdatné lyžaře. Celkově se nabízí více variant sjezdových tratí, od závodních tratí ve Val Gardeně a Arabbě až po skialpinistické tratě Sass Pordoi (2950 m.n.m). K tomu, abyste se mohli na tento okruh vydat, je třeba skipas Dolomiti Superski. (Doporučuje se vyrazit ráno co nejdříve, protože vleky se zavírají mezi 16.00-16.30). Náročnější by si neměli nechat ujít sjezdovky jako Sasslong - S. Cristina di Val Gardena a Gran Risa - La Villa in Alta Badia využívané i pro Světový pohár nebo další černé sjezdovky jako Ciampinoi - Selva Gardena a Fodoma a Porta Dos - Arabba.


GIRO DELLA GRANDE GUERRA = Okruh první světové války

Tento lyžařský okruh vede kolem Col di Lana, který je symbolem a svědkem krutých bitev za 1. světové války. Vede kolem mnoha vojenských stanovišť a průchodů s nádherným výhledem. 40-ti kilometrový výlet je vhodný i pro středně zdatné lyžaře a je možno jej absolvovat jak ve směru hodinových ručiček (fialové značky), tak i v opačném směru (po modré), ale určitě ta více fascinující a zároveň náročnější je druhá varianta. Muzeum 1. velké války (1915- 1918) naleznete v 2.950 m ve stanici lanovky Serauta.

Nadm. výška 1162m - 3 269m
Cesta Praha – Marmolada (680 km):
Trasa Praha - Marmolada je následující: Praha -Brennero - Odbočka z dálnice Bressanone - Brunico - Corvara - Passo Campilongo - Malga Ciapela/Marmolada.
Vzdálenosti do okolních středisek v rámci destinace Marmolada
Malga Ciapela (Marmolada) - Arabba - 25 km
M.C. - Civetta (skiareál) - 13 km
M.C. -Canazei - 13 km
M.C. - Passo Fedaia - 6 km
M.C. - Rocca Pietore (směr Alleghe) -4 km
M.C. - Saviner di Caprile (směr Alleghe) - 7 km


ARABBA

SKIMAPA ARABBA ve vysokém rozlišení


Lyžařské středisko Arabba je se 63 km sjezdovek a 27 moderními vleky jedním z nejznámějších středisek Dolomiti Superski. Arabba spadá i do lyžařské stezky Sella Ronda, která spojuje Passo Campolongo, Gardena, Sella a Passo Pordoi. Malebné městečko Arabba, v jazyce ladin řečené „Reba“, ležící na úpatí masivu Sella, Pordoi a Campolongo, je perfektně umístěné v jedné z nejúžasnějších lyžařských oblastí na světě, Sellaronda. Díky své poloze v srdci Dolomit v nadmořské výšce 1602 m.n.m. je jedním z nejideálnějších míst k prožití nezapomenutelné zimní i letní dovolené. Areál zahrnuje střediska Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta.

Lyžování ve Marmolada. Lyžování Arabba. Apartmány Marmolada. Apartmány Arabba. Apartmány Sella Ronda. Lyžování Sella Ronda 2023. Marmolada-Arabba apartmány. Marmolada lyže 2023. Arabba lyže 2023. Marmolada ubytování. Arabba ubytování. Hotely Marmolada. Hotely Arabba. Skipasy Marmolada 2023. Skipasy Arabba 2023. Skipasy Sella Ronda 2023. Dolomiti Superski 2023. Lyžování Sella Ronda Itálie. Sella Ronda na lyžích.
Hotel Portavescovo *** - Arabba
  • V centru
  • Wellness centrum
  • Sauna
od 26.11.2023 - 5,6,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 7 000 Kč

Hotel se nachází v centru Arabby - mezinárodního lyžařského střediska v srdci Dolomit. Je na skvělém místě nedaleko vleků. Vybavení a služby: recepce, restaurace a bar, piano bar, taverna, společenská…

Hotel Aurora *** - Saviner di Laste (BB)
  • Slevy na děti
od 02.12.2023 - 5,6,8 dní
strava: snídaně ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 3 700 Kč

Menší rodinný hotel se nachází při hlavní silnici směrem na Marmoladu ve vesnici Saviner di Laste. Hotel Aurora je vyhledávaný hlavně pro svoji výbornou tradiční italskou kuchyni. Vybavení a služby: 12…

Hotel Roy *** - Malga Ciapela
  • Wellness centrum
  • Sauna
  • Pro děti
od 09.12.2023 - 4,5,6,7,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 6 600 Kč

Hotel Roy se nachází u sjezdovky v Malga Ciapela. Ideální místo pro lyžaře, kteří chtějí vyzkoušet okruh Sella Ronda. Příjemná rodinná atmosféra a výborná kuchyně jsou předností tohoto hotelu. Vybavení…PHOTO ARCHIVE: TOURIST BOARD MARMOLADA