Rimini - Consultour - specialista na Itálii

Rimini

mapka
Rimini je přímořské letovisko s dlouhou turistickou tradicí, která se počítá od roku 1843, kdy zde byly vybudovány první lázně. Dnes je Rimini jedno z nejoblíbenějších letovisek v Evropě, neboť je to město plné života, které svým návštěvníkům kromě 15 km dlouhé a místy až 200 m široké pláže nabízí rušné centrum a bohatý noční život.
Vzdálenost z Dolního Dvořiště: 800 km
Vzdálenost z Mikulova: 855 km
Železniční zastávka: Rimini

Výlety, zábava, zajímavosti v okolí:

  • Vodní park Aquafan v Riccione rozkládající se na ploše 90 000 metrů čtverečních. Nabízí nespočet vodních atrakcí a skluzavek všeho druhu. Veliký aquapark s mnoha tobogány, bazény. Součástí parku je:
  • delfinárium Oltremare, kde je k vidění vystoupení delfínů, výstava mořských koníků a zajímavosti o podmořském světě.
  • Fiabilandia v Rivazzurra– zábavní park s atrakcemi a vodními atrakcemi
  • Italia in Miniatura – ve Viserba – tématický zábavní park se zmenšeninami nejvýznamnějších italských památek i přírodních krás, dále tu jsou atrakce např. vodní horská dráha
  • Safari Ravenna - Località Mirabilandia u města Ravenna
  • Mirabilandia -tématický zábavní park a lunapark u města Ravenna (Localitá Mirabilandia). Park se skládá z části Mirabilandia Park o rozloze 30 ha a vodního zábavního parku Mirabilandia Beach o rozloze 10 ha. Jedná se o druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Itálii.
  • Atlantica - vodní aquapark v Cesenatico, rodinný vodní aquapark s atrakcemi pro děti, adrenalinovými tobogány, lehátky a herními zónami pro nejmenší děti.
  • Santarcangelo – historické městečko, doporučujeme procházku až na kopec k věži „Torre Campanaria“, dále zde najdete: kostel a klášter, hrad Rocca Malatestiana, muzeum knoflíků (Museo del Bottone), archeologické muzeum, etnografické muzeum, kouzelné náměstí s kašnou, množství typických restaurací, kaváren a obchůdků
  • Verucchio – historické městečko na kopci, s hradem Rocca Malatestiana odkud je úžasný výhled do okolí. Dále zde najdete archeologické muzeum a malé náměstíčko se dvěma kavárnami. Doporučujeme navštívit františkánský konvent, nejstarší v oblasti Emilia Romagna, v kostele najdete malbu ukřižování ze 13. století a v atriu minimálně 700 let starý cypřiš, který možná zasadil sám svatý František z Assisi a vztahuje se k tomu překrásná legenda.

Hotely v Rimini, to může být i Vaše dovolená 2023 v Itálii. Hotely s velkou slevou pro děti v Rimini. Apartmány v Rimini na vyžádání.
Hotel Due Mari**** - Rimini Miramare
od 30.09.2023 - 4,5,6,8 dní
strava: snídaně ubytování: hotel **** doprava: vlastní
od 3 800 Kč

Pěkný hotel se nachází 20 m od pláže v klidné části letoviska Rimini Miramare (na rozhraní Rimini a Riccione). Vybavení a služby: recepce, restaurace, výtah, terasa, bar, bazén a malé parkoviště (s omezeným…