Val Gardena

mapka
VAL GARDENA

SKIMAPA VAL GARDENA ve vysokém rozlišení


1.060-2.518 m
175 km sjezdovek, 100 km běžeckých tratí 
Počet sjezdovek: 13 černých sjezdovek, 75 červených, 35 modrých 
80 lanovek a vleků
660 km z Prahy 
Praha - München - Innsbruck - Brennero - sjezd Chiusa - Ortisei  

Vzdálenosti: 

Ortisei - St. Cristina 4 km
Ortisei - Selva Gardena 8 km
Ortise - Castelrotto 10 km 
Ortisei - Fié allo Sciliar 20 km
Ortisei - Siusi 14,5 km
Údolí Val Gardena/Alpe di Siusi je jedním z nejžádanějších lyžařských středisek v Evropě s vysokou kvalitou skiareálů. Hlavními centry oblasti jsou střediska Ortisei (St. Ulrich), St. Cristina, Selva Gardena (Wolkenstein).
Naleznete tu výborné podmínky pro lyžování, moderní přepravní zařízení a nádherné panorama hor. Val Gardena nabízí velké množství vzájemně propojených sjezdovek. Oblast je vhodná díky množství modrých a červených tratí pro lyžaře začátečníky, ale také pro zkušené jezdce. Val Gardena je součástí známého okruhu Sella Ronda, platí zde skipas Dolomiti Superski. V údolí je téměř 100 km běžkařských tratí a jeden snowpark. Odpočinek po lyžování nabízí Ortisei, kde se nachází veřejný krytý bazén.
Oblast patří k nejluxusnějším střediskům celé Itálie s množstvím kvalitních ubytovacích zařízení, což se odráží na vyšší cenové hladině služeb. Přepravní kapacita střediska je více než 100.000 osob/hodinu. Prestižní oblast s vysokou kvalitou skiareálů nabízí také noční vyžití – mnoho restaurací, barů a obchodů.

STŘEDISKA VAL GARDENY (Jižní Tyrolsko):
 
  • ORTISEI/ ST. ULRICH (1.236 m n.m.) – z Ortisei se dostanete pomocí lanovek do areálu Alpe di Siusi (Seiser Alm) a Seceda.
  • ST. CRISTINA (1.428 m n.m.) a SELVA GARDENA (1.563 m n.m.)

Nejpopulárnější sjezdovka Seceda měří 9 km. Další známá trať je Saslong z hory Ciampinoi, kde se jezdí světový pohár. V roce 1970 hostila Val Gardena Mistrovství světa v lyžování. Snowpark Piz Sella se nachází na okruhu Sella Ronda v nadmořské výšce 2.158 m. Snowpark dlouhý 750 m je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Běžkování - Běžkařské tratě o celkové délce 100 km najdete ve Vallunga v Selvě, na Monte Pana v St. Cristině a v Alpe di Siusi (60 km tratí). Nordic Active Park ve Vallunga (Selva Gardena) nabízí upravené tratě pro běžkaře.


 
od 16.01.2021 - 8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 14 700 Kč

Tento hotel leží v srdci Dolomit, v malé horské vesniččce Bulla, která se nachází ve Val Gardeně. Ideální pro páry i rodiny s dětmi. Vybavení a služby recepce, bar, restaurace, wellness centrum s bazénem…

strava: polopenze ubytování: hotel ***+ doprava: vlastní
od 27 200 Kč

Tento komfortní hotel leží přímo u sjezdovky a je vzdálen pouhých 500 m od centra města. Vybavení a služby recepce, restaurace, 2x bar, internet point (za poplatek), parkoviště, menší wellness centrum…

  • Slevy na děti
od 16.01.2021 - 6,7,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 8 900 Kč

Stylový hotel v historické budově na slunném místě nabízí také odpočinek v malém wellness centru. Vybavení a služby: recepce, hala, bar, konferenční místnost, společenská místnost s TV, čítárna, malé wellness…