Val Gardena - Consultour - specialista na Itálii

Val Gardena

mapka
VAL GARDENA

SKIMAPA VAL GARDENA ve vysokém rozlišení


1.060-2.518 m
175 km sjezdovek, 100 km běžeckých tratí
Počet sjezdovek: 13 černých sjezdovek, 75 červených, 35 modrých
80 lanovek a vleků
660 km z Prahy
Praha - München - Innsbruck - Brennero - sjezd Chiusa - Ortisei

Vzdálenosti:

Ortisei - St. Cristina 4 km
Ortisei - Selva Gardena 8 km
Ortise - Castelrotto 10 km
Ortisei - Fié allo Sciliar 20 km
Ortisei - Siusi 14,5 km
Údolí Val Gardena/Alpe di Siusi je jedním z nejžádanějších lyžařských středisek v Evropě s vysokou kvalitou skiareálů. Hlavními centry oblasti jsou střediska Ortisei (St. Ulrich), St. Cristina, Selva Gardena (Wolkenstein).
Naleznete tu výborné podmínky pro lyžování, moderní přepravní zařízení a nádherné panorama hor. Val Gardena nabízí velké množství vzájemně propojených sjezdovek. Oblast je vhodná díky množství modrých a červených tratí pro lyžaře začátečníky, ale také pro zkušené jezdce. Val Gardena je součástí známého okruhu Sella Ronda, platí zde skipas Dolomiti Superski. V údolí je téměř 100 km běžkařských tratí a jeden snowpark. Odpočinek po lyžování nabízí Ortisei, kde se nachází veřejný krytý bazén.
Oblast patří k nejluxusnějším střediskům celé Itálie s množstvím kvalitních ubytovacích zařízení, což se odráží na vyšší cenové hladině služeb. Přepravní kapacita střediska je více než 100.000 osob/hodinu. Prestižní oblast s vysokou kvalitou skiareálů nabízí také noční vyžití – mnoho restaurací, barů a obchodů.

STŘEDISKA VAL GARDENY (Jižní Tyrolsko):
  • ORTISEI/ ST. ULRICH (1.236 m n.m.) – z Ortisei se dostanete pomocí lanovek do areálu Alpe di Siusi (Seiser Alm) a Seceda.
  • ST. CRISTINA (1.428 m n.m.) a SELVA GARDENA (1.563 m n.m.)

Nejpopulárnější sjezdovka Seceda měří 9 km. Další známá trať je Saslong z hory Ciampinoi, kde se jezdí světový pohár. V roce 1970 hostila Val Gardena Mistrovství světa v lyžování. Snowpark Piz Sella se nachází na okruhu Sella Ronda v nadmořské výšce 2.158 m. Snowpark dlouhý 750 m je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Běžkování - Běžkařské tratě o celkové délce 100 km najdete ve Vallunga v Selvě, na Monte Pana v St. Cristině a v Alpe di Siusi (60 km tratí). Nordic Active Park ve Vallunga (Selva Gardena) nabízí upravené tratě pro běžkaře.
Hotel Salegg *** - Siusi allo Sciliar
  • Slevy na děti
od 12.02.2023 - 8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 14 500 Kč

Stylový hotel v historické budově na slunném místě nabízí také odpočinek v malém wellness centru. Vybavení a služby: recepce, hala, bar, konferenční místnost, společenská místnost s TV, čítárna, *malé…

Hotel Scherlin *** - Ortisei
  • Wellness centrum
od 11.02.2023 - 8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel *** doprava: vlastní
od 16 200 Kč

Krásný hotel leží v klidné lokalitě asi 5 km od centra městečka Ortisei. Vybavení a služby: recepce, bar, restaurace, výtah, parkoviště, garáže, lyžárna, wellness centrum - bazén, venkovní vyhřívaný bazén,…

Hotel Steger-Dellai **** - Alpe di Siusi
od 12.02.2023 - 4,5,6,8 dní
strava: polopenze ubytování: hotel **** doprava: vlastní
od 15 500 Kč

Hotel Steger-Dellai s dlouholetou historií se nachází v samém srdci Dolomit, v oblasti Seiser Alm v nadmořské výšce 1.900 m. Svým hostům nabízí krásné ubytování s wellness centrem a výhledem na Mount Schlern…PHOTO ARCHIVE: TOURIST BOARD VAL GARDENA - valgardena.it, @dolomitesvalgardena