Val Gardena - Consultour - specialista na Itálii

Val Gardena

mapka
VAL GARDENA

SKIMAPA VAL GARDENA ve vysokém rozlišení


1.060-2.518 m
Kilometry: 175 km sjezdovek, 100 km běžeckých tratí
Počet sjezdovek: 13 černých sjezdovek, 75 červených, 35 modrých
Celkem cca: 80 lanovek a vleků
Vzdálenost: 660 km z Prahy
Trasa: Praha - München - Innsbruck - Brennero - sjezd Chiusa - Ortisei

Vzdálenosti:
Ortisei - St. Cristina 4 km
Ortisei - Selva Gardena 8 km
Ortise - Castelrotto 10 km
Ortisei - Fié allo Sciliar 20 km
Ortisei - Siusi 14,5 km

Údolí Val Gardena/Alpe di Siusi je jedním z nejžádanějších lyžařských středisek v Evropě s vysokou kvalitou skiareálů. Hlavními centry oblasti jsou střediska Ortisei (St. Ulrich), St. Cristina, Selva Gardena (Wolkenstein).
Naleznete tu výborné podmínky pro lyžování, moderní přepravní zařízení a nádherné panorama hor. Val Gardena nabízí velké množství vzájemně propojených sjezdovek. Oblast je vhodná díky množství modrých a červených tratí pro lyžaře začátečníky, ale také pro zkušené jezdce. Val Gardena je součástí známého okruhu Sella Ronda, platí zde skipas Dolomiti Superski. V údolí je téměř 100 km běžkařských tratí a jeden snowpark. Odpočinek po lyžování nabízí Ortisei, kde se nachází veřejný krytý bazén.
Oblast patří k nejluxusnějším střediskům celé Itálie s množstvím kvalitních ubytovacích zařízení, což se odráží na vyšší cenové hladině služeb. Přepravní kapacita střediska je více než 100.000 osob/hodinu. Prestižní oblast s vysokou kvalitou skiareálů nabízí také noční vyžití – mnoho restaurací, barů a obchodů.

STŘEDISKA VAL GARDENY (Jižní Tyrolsko):
  • ORTISEI/ ST. ULRICH (1.236 m n.m.) – z Ortisei se dostanete pomocí lanovek do areálu Alpe di Siusi (Seiser Alm) a Seceda.
  • ST. CRISTINA (1.428 m n.m.) a SELVA GARDENA (1.563 m n.m.)
Nejpopulárnější sjezdovka Seceda měří 9 km. Další známá trať je Saslong z hory Ciampinoi, kde se jezdí světový pohár. V roce 1970 hostila Val Gardena Mistrovství světa v lyžování. Snowpark Piz Sella se nachází na okruhu Sella Ronda v nadmořské výšce 2.158 m. Snowpark dlouhý 750 m je vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Běžkování - Běžkařské tratě o celkové délce 100 km najdete ve Vallunga v Selvě, na Monte Pana v St. Cristině a v Alpe di Siusi (60 km tratí). Nordic Active Park ve Vallunga (Selva Gardena) nabízí upravené tratě pro běžkaře.
Skipas Dolomiti Superski v € 2023 2024

SKIPAS DOLOMITI SUPERSKI - 4/5/6 DNÍ
- platný v těchto lyžařských oblastech - Val di Fassa/Carezza, Alpe Lusia/San Pellegrino, Val Gardena/Alpe di Siusi, Plan de Corones/Kronplatz, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Civetta, Drei Zinnen/3 Cime Dolomiti, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Gitschberg Jochtal/Brixen, Cortina D'Ampezzo, Seiser Alm
děti do 8 let (narozené po 01/01/2016 až 2020) - tyto děti v doprovodu rodinného příslušníka mají nárok na skipas se stejnou platností zdarma, nabídka platí v poměru 1 dospělý skipas: 1 dětský zdarma a je vyžadován doklad prokazující věk dítěte
junior - narozený po 01/01/2008 až 2015
senior - narozený před a včetně 1958

Skipas Dolomiti Superski koupíte zde.

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře