Cortina d'Ampezzo - Consultour - specialista na Itálii

Cortina d'Ampezzo

mapka
CORTINA D´AMPEZZO

SKIMAPA CORTINA D´AMPEZZO ve vysokém rozlišení

Cortina d´Ampezzo je zimní středisko s více než osmdesátiletou tradicí splňující požadavky i těch nejnáročnějších lyžařů, a to jak z hlediska možnosti lyžování, tak i kvalitním servisem služeb. Večerní procházky centrem luxusního městečka Cortina d‘Ampezzo můžete vystřídat za návštěvu veřejného plaveckého bazénu nebo bruslení.
Cortina byla dějištěm několika světových lyžařských závodů a v roce 1956 se zde konaly i Zimní olympijské hry. Patří mezi nejkvalitnější lyžařské areály v celé Itálii. V rámci skipasu můžete lyžovat i v nedalekých střediscích San Vito (10 min. jízdy autem), Misurina, Auronzo. Cortina se skládá z několika areálů (nejde přejíždět na lyžích mezi jednotlivými středisky, nutné použít skibus), z nichž za zmínku stojí nadstandardní sportovní tratě z Tofany, Cristalla, Tondi a Falorii, nebo si vyzkoušet extrémně strmou trať „Pistacci 18“. Přepravní kapacita je 60.000 osob za hodinu. Nejdelší sjezdovka měří 7,5 km a díky službám i mimo lyžařské trasy (obchůdky, luxusní butiky, bary, krytý bazén, zimní stadion, bobová dráha) určitě nebudete zklamáni. Vrcholy kolem dosahují výšek nad 3000 m – hora Tofana (3.243 m), Cristallo (3.218 m) a Sorapis (3.205m). Město Cortina d´Ampezzo leží v nad. výšce 1224 m n.m. a má si 7000 obyvatel.

Nadm. výška 1 224 m - 3 200 m
Cesta z Prahy 740 km
Praha - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Bressanone nebo Praha - Salzburg - Innsbruck - Brenner - Bressanone nebo Praha - Vídeň - Villach - Spittal - Dobbiaco - Cortina d´Ampezzo

Lyžování Cortina. Lyžování v Cortina d´Ampezzo. Apartmány Cortina. Lyžování Cortina 2024. Cortina d´Ampezzo apartmány. Cortina lyže 2024. Cortina lyže 2024. Cortina ubytování. Cortina d´Ampezzo ubytování. Hotely Cortina d´Ampezzo. Hotely Cortina. Skipasy Cortina 2023/24. Skipasy Sella Ronda 2024.
Vzdálenosti
Cortina - San Vito di Cadore - 9 km
Borca di Cadore - dálnice (směr Bressanone) - 80 km
Borca di Cadore - Misurina - 15 km
Cortina - Borca di Cadore - 13 km

VIDEO:

cortina video 2022

PHOTO ARCHIVE: TOURIST BOARD CORTINA and CORTINAMARKETING.IT

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře