Marina di Massa

mapka
Na severu Toskánska, se v provincii Massa, rozkládá překrásné městečko Marina di Massa. Je to vyhledávané a moderní turistické letovisko, ze kterého je to blízko k moři i do pohoří Apuánských Alp. V okolí se rozkládají piniové háje, krajina je porostlá palmami a pomerančovníky. Město poskytuje návštěvníkům dostatečné zázemí i služby, potřebné ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Letovisko díky své poloze vyhovuje všem, kdo rádi střídají odpočinek u vody s aktivním odpočinkem v horách.
Jedním, z největších lákadel střediska jsou překrásné písčité pláže, které však mohou přecházet v kamenité celky. Mají pozvolné svažování do moře, což ocení rodiny s malými dětmi, ale také méně zdatní plavci. Koupání je umožněno v průzračně čistých vodách Ligurského moře. Vyzkoušet můžete celou řadu vodních sportů nebo se věnovat plážovým hrám. Za malý poplatek je možné si na pláži zapůjčit také lehátka a slunečníky.
Podél města se táhne kolonáda, která je vyhledávána nejen pěšími, ale také cyklisty, běžci a milovníky jízdy na kolečkových bruslích. Najdete zde řadu obchodů i krámků se suvenýry, služby i zábavu všeho druhu, na své si zde tak přijde opravdu každý. Na typicky italské speciality lákají četné restaurace, k posezení u skleničky dobrého vína zase bary. Pravidelně se zde každý pátek koná tradiční trh, kde nakoupíte vše, na co si vzpomenete.