Emilia Romagna - Consultour - specialista na Itálii

Emilia Romagna

mapka
Emilia-Romagna je kraj rozprostírající se v srdci střední Itálie mezi kopci a rovinami Pádské nížiny, která odděluje chladný alpský sever od teplého středomořského jihu. Díky úrodné zemědělské půdě, starobylým městům a průmyslovému rozmachu patří Emilia Romagna k nejvíce prosperujícím oblastem v zemi. Zmíněnou oblast naleznete jižně od Benátek kolem pobřeží Jaderského moře. Je plná krásných písečných pláží, kavárniček, obchůdků a restaurací s výbornou italskou kuchyní. Nejen děti navíc láká mnoho zábavných parků v turistických destinacích. Tento rozsáhlý region se skládá ze dvou částí, které byly sjednoceny až v roce 1947. Původně to byly dva papežské státy. Středem oblasti vede římská vojenská sinice Via Emilia postavená roku 187 př. Kr., která se později stala součástí středověké poutní trasy do Říma. Kraj je bohatý na přírodní krásy a významná svědectví historicko - kulturního charakteru, která zde zanechali Etruskové (především Bologna, Marzabotto, Spina), Byzantinci a hlavně Římané.

Zajímavosti a výlety v okolí:

  • Vodní park Aquafan v Riccione rozkládající se na ploše 90 000 metrů čtverečních.Nabízí nespočet vodních atrakcí a skluzavek všeho druhu. Veliký aquapark s mnoha tobogány, bazény. Součástí parku je:

  • delfinárium Oltremare, kde je k vidění vystoupení delfínů, výstava mořských koníků a zajímavosti o podmořském světě.

  • Fiabilandia v Rivazzurra– zábavní park s atrakcemi a vodními atrakcemi

  • Italia in Miniatura – ve Viserba – tématický zábavní park se zmenšeninami nejvýznamnějších italských památek i přírodních krás, dále tu jsou atrakce např. vodní horská dráha

  • Safari Ravenna - Località Mirabilandia u města Ravenna

  • Mirabilandia -tématický zábavní park a lunapark u města Ravenna (Localitá Mirabilandia). Park se skládá z části Mirabilandia Park o rozloze 30 ha a vodního zábavního parku Mirabilandia Beach o rozloze 10 ha. Jedná se o druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Itálii.

  • Atlantica - vodní aquapark v Cesenatico, rodinný vodní aquapark s atrakcemi pro děti, adrenalinovými tobogány, lehátky a herními zónami pro nejmenší děti.

  • Santarcangelo – historické městečko, doporučujeme procházku až na kopec k věži „Torre Campanaria“, dále zde najdete: kostel a klášter, hrad Rocca Malatestiana, muzeum knoflíků (Museo del Bottone), archeologické muzeum, etnografické muzeum, kouzelné náměstí s kašnou, množství typických restaurací, kaváren a obchůdků

  • Verucchio – historické městečko na kopci, s hradem Rocca Malatestiana odkud je úžasný výhled do okolí. Dále zde najdete archeologické muzeum a malé náměstíčko se dvěma kavárnami. Doporučujeme navštívit františkánský konvent, nejstarší v oblasti Emilia Romagna, v kostele najdete malbu ukřižování ze 13. století a v atriu minimálně 700 let starý cypřiš, který možná zasadil sám svatý František z Assisi a vztahuje se k tomu překrásná legenda.

Střední Itálie apartmány. Ubytování ve střední Itálii u moře. Apartmány u pláže střední Itálie. Emilia Romagna hotely u pláže. Rimini, Riccione, Cattolica, Cervia, Lido di Pomposta. Rimini hotely 2024. Levné ubytování v Rimini. Hotely Riccione. Výlet do San Marina. San Marino 2024. Rimini letecky z Prahy. Rimini letecky. Rimini přímý let z Prahy.

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře