Passo Tonale - Consultour - specialista na Itálii

Passo Tonale

mapka

PASSO TONALE

SKIMAPA PASSO TONALE ve vysokém rozlišení

Nadmořská výška: 1.260 - 3.554 m

Passo Tonale je lyžařské středisko ležící v horském sedle ve výšce 1.882 m n.m. Díky ledovci Presena lze však lyžovat až do výšky 3.000 m n.m. V Passo Tonale ja tak možné lyžovat už na podzim a na jaře (případně i v létě). Jižní svah v Passo Tonale je prakticky po celý den příležitostí pro odpočinek na slunci a vyzkoušení si širokých tratí bez hranic, kde se dá přejíždět z jedné sjezdovky na druhou jižní stranu.

Passo Tonale lze doporučit i méně náročným lyžařům, jelikož si zde vyberou své tratě všichni včetně dětí. Passo Tonale je rozděleno na levou a pravou lyžařskou část, přičemž zážitkem pro vyznavačerychlého lyžování je jistě sjezd černé tratě Paradiso (2,7 km dlouhá s převýšením více než 700 m) nebo i sjezd volným terénem s průvodcem. V Passo Tonale jsou také dva snowparky a skicross dráha. Najdete zde půjčovny lyží s snowboardů a lyžařskou školu, obchody, pizzerie.

Běžkařské tratě najdete na Passo Tonale - dvě upravované tratě dlouhé celkem 8 km, vstup je za poplatek. Další tratě pro běžkaře jsou ve vesnici Vermiglio (9 km od Passo Tonale), kde je k dispozici asi 23 km. Vstup na tratě je za poplatek.

Adamello Freestyle Arena
tento snowpark je přístupný sedačkovou lanovkou a vede podél svahu Valena. Udržuje se denně. V parku dlouhém 150 m najdete: po sobě jdoucí skoky, jibbing zone, jump lines, box lines.

Skicross
jedna z nejdelších skicrossových tratí v Alpách, dlouhá více než 1 km, plná zatáček, skoků a boulí. Doporučuje se pokročilým lyžařům a snowboardistům.

Burton Progression snowpark
se nachází na svahu Scoiattolo a byl navržen speciálně pro začátečníky. Vybavení: tables, boxes, zábradlí, atd. Park dlouhý 100 m se udržuje denně a je vhodný pro snowboardisty a freestyle lyžaře.

Běžkování :
- denní vstup 9-17 hod. – 9€/osoba (pro skupiny nad 10 osob – 8€/os.)
- odpolední 12-17 hod. – 7€/osoba (pro skupiny nad 10 osob – 6,50€/os.)

Centro Fondo Vermiglio – ve Vermiglio, více než 20 km tratí, 5 okruhů, noční lyžování v délce 1,5 km (do 23 hodin). Zázemí: sprchy, šatny, bar, dětské hřiště
Centro Fondo Valsozzine je v Ponte di Legno. 3 okruhy, Zázemí: sprchy, šatny, půjčovna. Zasněžováno. Celkem 10 km.

Cesta: Praha - München - autostráda A22 (Brennero - Modena /EXIT SS42/ San Michele-Mezzocorona) - Cles - Male - Mezzana - Passo Tonale (720 km z Prahy)

Vzdálenosti mezi středisky:
Passo Tonale - Ponte di Legno - 8 km
Passo Tonale - dálnice - 65 km
Passo Tonale - Marilleva 900 - 17 km

Počet sjezdovek: 10 modrých, 26 červených, 7 černých

Ubytování Passo Tonale 2024. Apartmány u sjezdovky Passo Tonale. Hotely Passo Tonale 2024. Hotely na sjezdovce v Itálii.
Kam do Alp s dětmi? Passo Tonale je lyžařské středisko vhodné pro děti. Lyžování na ledovci Itálie.
Ubytování Passo Tonale Itálie. Lyžování na ledovci v Itálii. Středisko na ledovci v Itálii. Sjezdovky pro děti v Itálii.
Apartmány na sjezdovce Itálie.PHOTO ARCHIVE: ADAMELLO SKI / TOURIST BOARD VAL DI SOLE

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře