Benátsko - Consultour - specialista na Itálii

Benátsko

mapka

Benátsko (Veneto) je kraj, který charakterizují Dolomity, jezero Lago di Garda, pohoří Colli Euganei, rovinatá Benátská nížina, ale také okázalá starobylá města, k nimž patří Verona, Vicenza, Padova a samozřejmě Benátky (Venezia). Region je stále tradičním cílem turistů z celé Evropy. Nejenže se tady můžete setkat se svědectvím kultury etruské, řecké a římské, ale je tu možné obdivovat také osobitou gotickou architekturu v Benátkách. Dolomity zasahují do severní části oblasti Veneto. Právě tam naleznete vyhlášená horská lyžařská střediska.
Benátsko, území někdejší Benátské republiky, se rozprostírá na severovýchodě severoitalské nížiny, od dolního toku Pádu až po Benátské Alpy. Na západě ho ohraničuje Lago di Garda a údolí řeky Mincio, na východě Jaderské moře, jehož pobřeží je rovinaté se spoustou dlouhých písečných pláží. Centrem oblasti jsou Benátky, jedinečné město postavené v benátské laguně na 118 ostrovech a protkané stovkou kanálů. Jejich břehy spojuje kolem čtyř set většinou kamenných mostů.

Ubytování Benátky. Kemp Benátky. Camping Benátky. Ubytování pro rodiny v severní Itálii. Apartmány blízko Benátek. Hotely blízko Benátek. Cavallino, Caorle, Lido di Jesolo. Severní Itálie autem 2024. Kam s dětmi do Itálie k moři. Ubytování severní Itálie 2024. Levné apartmány u moře v serverní
Itálii.

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře