Řím - Consultour - specialista na Itálii

Řím

Poleťte do Říma, objevte s námi věčné město!
Objevujte památky z různých období našich dějin, přeneste se do minulosti a prožijte atmosféru města při procházení uliček. Užijte si šálek kávy nebo navštivte místní muzea a prozkoumejte jejich skryté poklady. Nabízíme balíčky ubytování s leteckou dopravou a možností dokoupení služeb česky nebo slovensky mluvícího průvodce také pro individuální klientelu. Pokud chcete podniknout výlet z Říma, máte na výběr z mnoha krásných destinací v okolí. Navštívit můžete zaniklé antické město v Ostii, užít si Tyrhénské moře ve Fregene, obdivovat slavné vily v Tivolii, nebo se podívat k jezeru Albano na letní papežskou rezidenci Castel Gandolfo.

Nabízíme přímé lety Praha - Řím, Vídeň-Řím nebo z Bratislava – Řím Ciampino a lety z Vídně do Řím Fiumincino. Napište si!

Ideální doba pro návštěvu hlavního města Itálie je od jara až po zimu, každé roční období má své kouzlo.
K návštěvě města si můžete pořídit Roma Pass, což je průkaz, který vám usnadní cestování Římem. Možností je ale více, můžete si vybrat také například Omnia Pass nebo Rome Tourist Card, každý z těchto průkazů má své výhody. Roma Pass zahrnuje městskou dopravu na 48 nebo 72 hodin a také volný vstup do 1-2 atrakcí podle vašeho výběru a výrazné slevy na další vstupy do muzeí. Po Římě se můžete pohybovat nejen s Roma Passem, ale i s klasickými jednorázovými jízdenkami, které si zakoupíte v automatu.

I když je to náročný úkol, připravili jsme pro vás seznam 10 historických staveb, které byste si v Římě neměli nechat ujít! Nechte se inspirovat!

1. Koloseum - největší římský amfiteátr
2. Bazilika sv. Petra - centrum katolické církve
3. Pantheon - chrám všech bohů
4. Forum Romanum - někdejší pulzující centrum Říma
5. Fontána di Trevi - nejslavnější římská fontána
6. Španělské schody - v 20. letech 18. století byly vystaveny jako důstojná cesta ke kostelu Trinità dei Monti
7. Fontána čtyř řek - Piazza Navona - barokní náměstí Navona, v jehož centru stojí Berniniho Fontána čtyř řek
8. Andělský hrad - stavba na nábřeží Tiberu, která sloužila jako mauzoleum, pevnost i vězení
9. Vatikán - nejmenší stát na světě a sídlo papeže přímo v srdci Říma, částí muzejního komplexu je známá Sixtinská kaple
10. Římské katakomby - rozsáhlé podzemní pohřebiště, pod městem se nachází více než 60 katakomb, přístupných je pouze 5 (Katakomby San Sebastiano, Katakomby San Callisto, Katakomby Domitilla, Katakomby Priscilla, Katakomby Sant’Agnese)

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře