Cefalu - Consultour - specialista na Itálii

Cefalu

Kdo miluje italská zachovalá městečka, úzké uličky se spoustou kaváren a obchůdků, ten si jistě zamiluje atmosféru Cefalu. Toto historické město leží na severním pobřeží, asi hodinu cesty od Palerma. Město je lemováno z jedné strany písečnými plážemi a z druhé strany skalním masivem La Rocca, ze kterého je překrásný výhled a rozhodně stojí za výstup. Zmíněné písečné pláže lákají turisty, Cefalu je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek Itálie.

Výlet z Cefalú a okolí CASTELBUONO A OCHUTNÁVKA VÍN

Jen pár minut od Cefalù se nachází kouzelné místo „Abbazia Sant’Anastasia“.

Toto překrásné staré opatství je nyní známé po celém světě díky svému vinařství oceněnému zlatou medailí. Tady ochutnáte některá z jejich vybraných vín a typické předkrmy spojené s nezapomenutelnou návštěvou vinného sklepa,

Tady ochutnáte některá z jejich vybraných vín a typické předkrmy spojené s nezapomenutelnou návštěvou vinného sklepa, vonícího ručně vyráběnými dubovými sudy z francouzského Allier. Výlet doporučujeme všem, kteří navštíví tuto stranu Sicílie.

Castelbuono a ochutnávka vín

Blue Bay Apartmány, Cefalu (6)

Cefalú lodní výlet po pobřeží

Úžasný zážitek až pro 12 osob. Loď odplouvá z přístavu Cefalù a zaveze nás obdivovat západní pobřeží od Cefalù. Prohlídka začne pohledem na město z lodi, následuje první zastávka na koupání u pláže Mazzaforno, která je 6 kilometrů od Cefalù.

Na palubě si můžete za poplatek půjčit potápěčské brýle, díky kterým budete moci pozorovat mořské dno poblíž pobřeží. Pokračovat budeme na další místo – Kalura. Při druhé zastávce Vám kapitán na palubě s radostí připraví lahodný aperitiv a poté se vrátíme zpátky do přístavu Cefalù.

Cefalú lodní výlet po pobřeží
Hotel Le Calette, Cefalu (25)

Příspěvek sdílený Consultour (@consultour_italie)

Zájezdy do Cefalu

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře