Lago di Garda - Consultour - specialista na Itálii

Lago di Garda


Lago di Garda
Oblíbené jezero Lago di Garda je vhodné pro všechny milovníky krásného počasí a koupání, pro sportovce a rovněž nabízí vyžití pro rodiny s dětmi. Tady se nudit nebudete!
Vyberte si ubytování u jezera Lago di Garda 2024. Nabízíme apartmány, hotely, kempy, rezidence – také přímo u jezera.
Dovolená s dětmi u Lago di Garda to jsou pláže a koupání, zábavní parky Gardaland a Movieland, návštěvy hradů a italská zmrzlina! Rodinná dovolená na Lago di Garda se Vám bude líbit.
Milovníci agroturistiky si také přijdou na své, najdou tu vinařství, farmy, olivové háje.
Máte rádi aktivní dovolenou? Tak neváhejte zkusit ferraty, windsurfing, jachting, canyoning, paragliding.. Lago di Garda na kole! Příznivci golfu najdou na Gardě a v okolí několik krásných hřišť.
Nabídneme Vám i zkrácené pobyty třeba na 3 či 4 noci. Lago di Garda nabízí pestré vyžití na Vaší letní dovolené.

Garda Trentino, La Tua Casa from Garda Trentino on Vimeo.Gardasee - Lake Garda - Lago di Garda from Garda Trentino on Vimeo.

Riva del Garda:

Nachází se v nádherném zálivu, chráněna horou Monte Brione, a je dominantou celého jezera. Jde o nejdůležitější obchodní centrum v této oblasti a nabízí nepřeberné množství kulturních a jiných událostí během celého roku. Ve vodách u Riva del Garda je povoleno pouze plachtění. Riva je vůbec jedno z nejkrásnějších letovisek u jezera, skládá se z části kde najdeme všechna možná ubytování(hotely, residence, apartmány) a z historické části. Z památek je tu jediný hrad s příkopem. Avšak na každém rohu najdete kavárničky, restaurace a pizzerie a prodejce zmrzliny.

Arco:

Arco je známé pro svou klidnou atmosféru. Najdeme zde renesanční stavby, Arco je také sídlem stále více se rozvíjejícího odvětví cestovního ruchu Agriturisma: /víno, olivový olej, atd/. V dnešní doě je moderním městečkem s hotely a lázněmi. Historické budovy najdeme v nejstarší části Arca, náměstí, fontany, Palác Altamar a Giuliani. Každoročně se zde koná " rock master" šampionát ve sportovní lezení. V Arcu je možné provozovat sporty jako paragliding, lukostřelbu, plachtění, alpinismus nebo free climbing.

Torbole:

si zachovává ráz typické rybářské vesničky, domky obklopují malebný přístav, odrážejí na hladině jezera. Pravidelný neměnný vítr činí z tohoto městečka oblíbený ráj surfařů a plachetnic. Zajímavým výletem je návštěva Marmitte dei Giganit v městečku Nago. Toto letovisko je jako stvořené pro cyklisty, turisty na in-line bruslích, zkrátka ideální pro mladé a aktivní lidi. Město je plné kaváren, pizzerií, restaurací, cukráren, ale také půjčoven kol, skůtrů a prodejen sportovních doplňků.

Malcesine:

Plachtění a windsurfing patří k nejoblíbenějším sportům, za kterými se jezdí do tohoto původně středověkého malebného městečka. Odtud je možné se lanovkou vydat na Monte Baldo k takzvané „botanické zahradě Evropy“. Vyjížďky na kole do okolí zaručují jedinečné výhledy na jezero i na hory. Město leží 14km směrem na jih od Torbole, větrné podmínky jsou tu totožné s těmi v Torbole. Mezi hlavní lákadla patří malcesinský hrad ze 13. století, byl postaven stejnou rodinou, která stavěla hrad Scagliera v Sirmione.

Brenzone:

nachází se v části pobřeží zvané Riviera degli Ulivi(Olivová riviéra), kde je jezero dosti hluboké. Nedaleko městečka se nachází dva malé ostrůvky. Tato lokalita je tvořena několika částmi, z nichž některé se nachází u jezera (Assenza, Castelletto, Marniga a Porto Magugnano) jiné na úpatí hor(Castello, Sommavilla) a další v horách(Prada).Rostou zde různé druhy stromů- olivovníky, cypřiše, mandlovníky, oleandry a mnohé další. Kromě flory je zde i fauna a jako kuriozita- více než tisíc druhů motýlů například.

San Zeno di Montagna:

nachází se na jihozápadním svahu hory Baldo, nejvyšší vrchol dosahuje výšky 2238m. Rozmanitost zdejší vegetace ale také klimatu u Monte Balda je patrná již podél cest od jezera, kde najdete duby vedle olivovníků. Typické produkty pro tuto vesničku jsou med, mléko a sýry, salám a olivový olej a další produkty připravované z oleje.

Torri del Benaco:

Nádherná stará vesnička, dosud nepoznamenaná turismem. Staré centrum tvoří pouze jedna dlouhá dlážděná ulice Corso Dante, kterou křižují tunelovité průchody a lemují kamenné paláce. Na jednom konci ulice stojí osvětlený hrad a podél jeho jedné strany se táhne dlouhý skleník postavený na ochranu citrusovníků proti chladu. Uvnitř hradu je malé Antropologické muzeum. Torri je velmi milé místo, i ubytování je tu levnější než v jiných městech u jezera. Pokud se chystáte zajít na pláž, doporučujeme Punta San Vigilio, nebo na nudistickou pláž, které se tu také nachází v jedné zátoce.

Garda:

Živé městečko, oblíbené u Italů i cizinců. Z původní rybářské vesničky se dochoval dok u paláce z 15. století Loggia della Losa nebo poustevna ze 17. století, Eremo dei Camoldolesi (otevřená pouze pro modlitby). Můžete navštívit obchod s produkty zdejších zahrad a sadů. Z památek je zde také kostel Santa Maria Maggiore

Bardolino:

Malé středisko, oblíbené u britských a německých turistů. Dle názvu můžeme poznat, že je domovem červeného vína zvaného Bardolino. Městečko Bardolino nejvíce žije v období Festi di Uva neboli slavnosti hroznů a to je v druhé polovině září až do poloviny října.Za návštěvu stojí kostel San Zeno z 8.století, ochutnávky vína Bardolino v restauracích.

Lazise:

Tato vesnička se středověkým charakterem patří mezi nejkouzelnější střediska na Gardě. Láká k procházkám. Nachází se zde tvrz se šesti věžemi, historické centrum s barevnými domky atd. Kdysi hlavní benátský přístav, dnes městečko plné turistů, kaváren, restaurací a pizzerií.

Peschiera del Garda:

Centrum města je obklopeno masivními hradbami, starými kamennými zdmi, starověkými kasárnami, Peschiera del Garda se považuje za velmi důležité místo pro cestovní ruch. Nachází se zde typické restaurace, bary, vinárny. Trochu z historie- první zmínky pochází už z doby bronzové. První osídlení se datuje na rok 1500 před n.l.,Za zmínku stojí bývalé dělostřelecké kasárny, na náměstí Padiglionea pavilon z roku 1856

Sirmione:

rozkládá se podél mysu vybíhajícího 4km do jezera. Je to oblíbené místo s nádhernou polohou, ačkoli v současné době je přeplněno luxusními hotely, stánky se suvenýry a turisty. Za prohlídku stojí několik zdejších památek a je možné si odpočinout na okolních písčitých plážích. V Sirmione láká návštěvníky úchvatný hrad Rocca Scagliera, celý obklopen vodou, otevřen je od dubna do září a to denně. Sirmione patří k velkým turistickým lákadlům a je téměř nemožné sehnat ubytování na poslední chvíli. V Sirmione se také dodnes dochovaly pozůstatky římských lázní. Postupem času se z tohoto města stalo město lázeňské a přetrvává dodnes.

Desenzano del Garda:

Hezké městečko, nachází se v širokém zálivu, v jihozápadní části jezera. Najdeme zde mnoho renesančních památek. Je také domovem mnoha hotelů, turistických resortů a kempů. Najdeme zde mi i městské muzeum.

Moniga del Garda:

historické malé městečko nacházející se mezi Desenzanem a Saló. Bylo pojmenováno podle bohyně. Leží ve středu kopce. Moniga del Garda je nejrozšířenějším výrobcem místního vína zvaného“ Chiaretto“, které je známé po celém světě. Na každém rohu najdete residence hotely a kempy. Z památek stojí za zmínku hrad Moniga z 10.století, leží blízko hlavní silnice, a také kostel San Martino z 18.století s 5 oltáři

Manerba del Garda:

Městečko se nachází v klidné zátoce břehu jezera Garda. K vidění je zde např. kostel sv.Marie ze 7.a 8. století, jež je nejcennější středověkou památkou v této oblasti nejen díky své cenné výzdobě a kresbám. Je zde k vidění například historické místo Rocca di Manerba.

Toscolano-Maderno:

Dvě vesnice, které díky turistickému ruchu tvoří jeden komplex. Můžete zde nasednout na parník, který Vás dopraví do městečka Torri del Benaco. Je zde dlouhá úzká oblázková pláž, avšak turisty sem láká pravidelné vyplouvání parníku.

Limone sul Garda:

Pěkná kamenná vesnička stísněná na svazích mezi horami a jezerem. Příkré dlážděné uličky jsou lemovány stánky se suvenýry. Dle názvu je jasné, že se zde pěstovaly a pěstují citrusovníky, a nejen ty, ale i agáve, palmy a oleándry.

Gargnano:

Zůstává letoviskem, a proto je docela přitažlivé. Stojí za to projít se okolo opuštěné továrny na olivový olej nebo kolem pobřežních vil s jejich hausbóty, či si pouze odpočinout u zmrzliny v některé z kaváren. Město nebo spíše vesnice Gargnano je ideálním a vhodným místem pro plachtění. Za návštěvu také určitě stojí kostel San Francesco ze 13. století, dále kaple San Giacomo Calina z 11. století a fresky z 13.století,které vedou pod podloubím podél pobřeží.

Castelnuovo del Garda:

Leží 18km od Verony. Nachází se mezi Peschierou a Lazise. Městečko je známé hlavně díky zábavnímu parku Gardaland, který se zde nachází.
Fotky:
TN MTB 2013 Altissimo 131

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře