Počasí v Itálii - Consultour - specialista na Itálii

Počasí v Itálii

Itálie počasí

Počasí ItálieChápeme, že Vás velice zajímá, jaké počasí v Itálii aktuálně vládne a jaké počasí v Itálii bude v době Vaší dovolené. Proto jsme pro Vás připravili hned několik zdrojů informací na téma Itálie a počasí. Takže tady jsou Vámi hledané informace o počasí v Itálii. Přejeme, ať se trefíte právě do toho počasí, jakési pro svoji dovolenou představujete. Zařídíme pro Vás v Itálii skoro všechno, bohužel počasí v Itálii neovlivníme, ale natolik dobře ho známe, že vím, že se téměř nespletete.

Informace o počasí v Itálii najdete zde:

Předpověď počasí v Itálii na Meteo.it

Itálie počasí na Pocasivitalii.com

Počasí v Itálii na Weatheronline.co.uk

Sněhové zpravodajství z italských středisek:

http://www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/

Nyní když víte, že Vás počasí v Itálii nezklame, tak neváhejte a vyberte si ze široké nabídky zájezdů Itálie léto nebo lyžování Itálie. Vaše dovolená může být právě v Itálii.
Pokud již nějaké středisko znáte, můžete ho zkusit vyhledat., nebo si vyberte v našem on-line katalogu Itálie léto nebo on-line katalogu lyžování Itálie přehledně roztříděných podle destinací. Přejeme pohodlný výběr a krásnou dovolenou.

Webkamery Itálie

Jak to aktuálně vypadá v Itálii si můžete prohlédnout na některé z webových kamer z celé Itálie.

Dovolená v Itálii Dovolená v Itálii Dovolená v Itálii Dovolená v ItáliiDovolená v Itálii Dovolená v Itálii Dovolená v Itálii

Nejlepší období k návštěvě

Klima Itálie je velmi rozdílné a dosahuje extrémních rozdílů od mrazu ve vysokých polohách Alp a Apenin až po polotropická vedra podél pobřeží Ligurského moře a západního pobřeží jihu Itálie. V nízko ležících regionech a mírných úbočích Apenin mezi Florencií a Římem jsou zimy velmi mírné; středozemní proudění zpříjemňují dlouhá, suchá léta. Sever je známý umírněným podnebím. Jsou zde místní rozdíly, a to podle nadmořské výšky.

NEJLEPŠÍ OBDOBÍ K NÁVŠTĚVĚ A K DOVOLENÉ

Italská města a historické památky jsou mezi turisty nesmírně populární, a to byste měli brát v úvahu. Do Říma, Florencie a Benátek proudí nejvíce návštěvníků od jara do října, proto si ubytování rezervujte dostatečně dlouho dopředu. V srpnu ve městech ruch obyčejně trochu utichá, neboť jejich obyvatelé se uchylují před horkem k moři. Například nejlevnější ubytování v hotelu můžete ve Florencii najít právě v srpnu. O Velikonocích Řím zaplaví poutníci a v Benátkách se v únoru ocitne u příležitosti slavného karnevalu třikrát více turistů než místních obyvatel.

Přímořská letoviska praskají ve švech v červenci a v srpnu, zatímco v červnu a září tu potkáte méně výletníků, a přitom jim počasí stále přeje. Na začátku léta bývají pláže i moře ještě neuvěřitelně čisté. Právě horkost a suchost hlavně velkých a větších italských měst v srpnu a také forma jakýchsi celozávodních dovolených vylidní italská města a zahltí přímořská letoviska. I když Italové ví, že za dovolenou v srpnu zaplatí dvakrát tolik, co v červenci a dvaapůlkrát více než na začátku července, nic je nezastaví. Poslední týden v srpnu je už na leckterých místech levnější, začátek září je potom minimálně čtyřikrát i více levnější než už zmiňovaný srpen. Každopádně z června nemusíte mít obavu, od začátku června je už i v severní Itálii velmi teplo a voda už začíná být příjemně vlažná. Poslední roky jako by si počasí dělalo z turistů blázny a v červnu bývá stálejší počasí než v červenci, kdy se přece jen objevují teplotní výkyvy a bouřky.

Období od prosince do března se považuje za lyžařskou sezónu, i když první sníh často napadne už v listopadu.

Průměrné teploty v Itálii

V tabulkách dole najdete průměrné teploty u moře v Itálii. Popisy italských středisek na pobřeží najdete zde.

SEVERNÍ JADRAN

Měsíc

Vzduch

Moře

Červen

20° C

17° C

Červenec

27° C

21° C

Srpen

28° C

23° C

Září

29° C

24° C

Říjen

25° C

21° C

PALMOVÁ RIVIÉRA

Měsíc

Vzduch

Moře

Červen

22° C

18° C

Červenec

28° C

22° C

Srpen

30° C

24° C

Září

31° C

26° C

Říjen

27° C

23° C

JIŽNÍ ITÁLIE – OKOLÍ ŘÍMA

Měsíc

Vzduch

Moře

Červen

31° C

23° C

Červenec

32° C

25° C

Srpen

33° C

26° C

Září

29° C

24° C

Říjen

24° C

19° C

LIGURSKÁ RIVIÉRA

Měsíc

Vzduch

Moře

Červen

25° C

20° C

Červenec

27° C

22° C

Srpen

28° C

23° C

Září

23° C

20° C

Říjen

18° C

17° C

OSTROVY ITÁLIE

Měsíc

Vzduch

Moře

Červen

25° C

20° C

Červenec

27° C

22° C

Srpen

28° C

23° C

Září

23° C

20° C

Říjen

18° C

17° C

Newsletter

Buďte vždy informováni o akcích, slevách a novinkách z naší cestovní kanceláře