AKTUÁLNĚ

29.03.2021

Průjezd Německem bez testu bude možný pro osobní i nákladní dopravu.15.02.2021

Lyžařská střediska v Itálii zůstávají na základě rozhodnutí uzavřena až do 5. března 2021.08.02.2021

S největší pravděpodobností zatím můžeme potvrdit, že 15.02.2021 se otevře lyžařské středisko Livigno a spolu s ním i některá další - Bormio, Civetta, Aprica, Marilleva a Passo Tonale, snad také Paganella. Zároveň však musíme upozornit, že stále platí přísná pravidla jak pro vycestování do Itálie, tak pro návrat do ČR. Celou situaci pro Vás budeme nadále monitorovat a budeme přinášet postupně informace o tom kdy se budou otvírat další střediska. Podmínky pro realizaci pobytů v zahraničí jsou aktuálně následující:

a) pro vstup do Itálie je vyžadován negativní antigenní test, ne starší než 48 hodin, tyto testy provádí laboratoře a někteří obdvodní lékaři v místě Vašeho bydliště zdarma
b) před odjezdem z Itálie je třeba nechat se testovat také v místě, postačí antigenní test, o tom jak bude testování probíhat v jednotlivých střediscích a jak se bude cenově pohybovat budeme informovat průběžně
c) před návratem do ČR jsou cestující povinní vyplnit příjezdový formulář , po návratu je nutná samoizolace a nejpozději pátý den absolvování PCR testu


Marilleva ilustrační (11)
Časté otázky a odpovědi týkající se cestování a COVID 19.

Upozorňujeme, že pro ČR začínají dnem 8.10.2020 platit povinné testy.

Jak to bude v zimě?
Věříme, že brzy dojde ke zklidnění situace, šíření nákazy bude díky nynějším opatřením zpomalovat a k ovlivnění zimní lyžařské sezóny nedojde. Vývoj situace pečlivě monitorujeme a budeme se pečlivě řídit veškerými instrukcemi zodpovědných orgánů.

Mohu dovolenou stornovat?
Bude-li v době konání zájezdu vydán Ministerstvem zahraničních věcí ČR zákaz cestování do cílové oblasti nebo bude tato oblast uzavřená příslušnými místními úřady, má zákazník v souladu se zákonem právo na vrácení peněz.
V případě uzavření hranic ČR, IT nebo jiného tranzitního státu z důvodu nemoci Covid, bude CK Consultour vracet celou uhrazenou částku.

Mohu zájezd zrušit, když budu mít strach na dovolenou odjet?
Stornovat nyní můžete, ale vzhledem k tomu, že samotná obava z budoucího možného výskytu koronaviru (či jiné nemoci), není důvodem pro uznání bezplatného odstoupení od smlouvy, bude se k odstoupení od Smlouvy o zájezdu přistupovat dle zákona a našich Všeobecných smluvních podmínek, tedy budou aplikovány stornopoplatky.

Co kdybych odjel na dovolenou a byla tam vyhlášena karanténa?
CK by se v takovém případě řídila pokyny a rozhodnutími daných úřadů, přičemž by Vám samozřejmě poskytla nezbytnou součinnost. V případě, že v místě Vašeho pobytů bude vyhlášena karanténa, kontaktujte nás a zároveň i asistenční službu Vaší pojišťovny.

Aktuální informace o cestování:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html
Všichni cestující by si před cestou do Itálie měli vyplnit čestné prohlášení, viz bod 2 v tomto odkazu MZV IT:
https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html
Formulář pro cestu do Itálie - od 9.7. - AN (PDF, 40 KB)

Pro přijíždějící ze zemí kategorie C, kam spadá i Česká republika je povolen vstup s negativním PCR nebo antigenním (provedeným výtěrem) testem ne starším 48h od odběru.

POZOR: Do 30. 4. 2021 platí nové nařízení: před příjezdem je povinný test - karanténa 5 dní a opět povinný test (testy mohou být antigenní nebo PCR). Platí to pro osoby, které 14 dní před vstupem do Itálie pobývaly nebo projížděly jedním či více státy a území EU. Výjimky pro cesty z pracovních a jiných nezbytných důvodů zůstaly zachovány (viz níže a odkaz www.esteri.it).
Povinnost vyplnit si čestné prohlášení (autodichiarazione) a nahlásit svůj příjezd místní ASL - zdravotnímu zařízení - zůstává zachována (Dipartimento di prevenzione dell´azienda sanitaria - návod: do google zadejte "ASL dipartimento prevenzione" a místo pobytu).

Od 7.4. rovněž pro cestující z Izraele, GB, Sev. Irska a Rakouska bude nutno vykonat test (antigenní nebo PCR) max. do 48h od vstupu, izolaci a po 5 dnech opakovat test (tzn. došlo ke zkrácení karantény ze 14 dnů na 5). Pro vstupy z Tyrolska rovněž platí opakované testy, ale izolace musí být v délce 14 dnů.


POZOR! Zákaz pohybu mezi regiony byl prodloužen do 30. dubna včetně, pokud neprokážete nezbytné důvody vaší cesty, tj. zdraví, práce, urgentní záležitost nebo návrat do bydliště či místa pobytu. Za porušení zákazu hrozí administrativní pokuta ve výši 400-3000 eur. Při cestě jedním vozidlem může být pokuta o třetinu vyšší.


Nepočítá se s výjimkami pro osoby, které Covid prodělaly a které mají i nadále pozitivní výsledek testu.

Lyžařská střediska v Itálii zůstávají uzavřena pro amatérský sport z důvodu šíření mutací koronaviru.

Konzultujte rovněž doporučení MZV ČR k cestování (cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky).

Od 6. dubna jsou v červené zóně regiony Kalábrie, Emilia Romagna, Furlánsko-Julské Benátsko, Lombardie, Piemont, Apulie, Kampánie, Toskánsko, Val d'Aosta. Do oranžové zóny patří všechny další regiony (tj. zákaz opustit obec bydliště). Jsou možné přísnější restrikce dle rozhodnutí guvernérů regionů.

Všem zájemcům o příjezd do Itálie doporučujeme konzultaci dotazníku na stránkách italského ministerstva zahraničí (www.esteri.it) - odkaz v kapitole Vstup a transit níže.

Uvnitř Itálie platí různý stupeň omezení pohybu dle regionů, aktuální stav na stránkách ministerstva zdravotnictví IT:

http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?area=nuovoCoronavirus&id=5351&lingua=italiano&menu=vuoto

Prodlužuje se zákaz pohybu mezi regiony i autonomními provinciemi. Přesun je možný pouze pokud prokážete nezbytné důvody vaší cesty, tj. zdraví, práce, urgentní záležitost nebo návrat do bydliště a vyplníte čestné prohlášení. Za neprokázání důvodu přesunu hrozí vysoké pokuty (400-3000 EUR).

Všichni cestující do Itálie musí vyplnit čestné prohlášení, viz odkaz MZV IT:

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Na co si dát pozor?

Roušky je povinno používat všude (uvnitř i vně). Nedodržení je pokutováno (400-1000 €). Restaurace, bary, hospody, bistra, zmrzlinárny i cukrárny jsou otevřeny pouze do 18:00. Pozor: celonárodní zákaz večerního vycházení od 22h-05h a další restriktivní opatření - více informací v kapitole 4. Porušení podléhá pokutám.


Pro jakékoli Vaše další dotazy jsme tu pro Vás.
Pokud chcete sledovat aktuální vývoj v Itálii s námi, zalajkujte si naši stránku na Facebooku.

Consultour 7. 4. 2021